Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Čo sa vám spája s domovom?

Je zvláštne, ako rozdielne ľudia vnímajú to, čo pre nich znamená domov. AJ tu môžete vidieť, ako úžasne sú ľudia rozdielni, ako zvláštne rozmýšľajú a čo je pre nich prioritou a čo zase nie. Pretože práve v takýchto situáciách je vám jasné, že inak vnímate svoj príchod domov vy a inak ho vníma váš sused, aj keď býva hneď vedľa vás. Čo sú však skutočné symboly domova? Na čo by ste sa mali spoliehať? A čo sa vybaví v hlave vám, keď sa povie presne toto slovo? Nebudeme sa teraz pozerať na význam slova domov, ale občas je príjemné si pripomenúť slová, ktoré sa nám s ním tak neodmysliteľne spájajú.

dům

Čo vám napadne, keď sa povie domov?
1.       Pokoj. Pre mnohých ľudí je domov miesto harmónie a priam neuveriteľného pokoja, kedy sa jednoducho zastaví čas a nemusia nič riešiť. Je jasné, že niekto to zase vníma ako čas, kedy ho čaká druhá práca a musí upratovať a kontrolovať deťom úlohy. No väčšinou to platí práve tak, že domov je pokoj.

2.       Teplo. Pokiaľ nešetríte na kúrení a nemáte doma desať stupňov, fráza teplo domova pre vás bude mať naozaj aspoň nejaký význam. Je to miesto, kde sa zohrejete pri šálke čaju, kde sa zamotáte do deky a občas sa len pozeráte von oknom, ako zapadá slnko. Pripadá vám to až príliš romantické? Ale povedzte, neurobili ste to niekedy?

3.       Oddych. Práve tu môžete naozaj vypnúť a cítiť vlastné pohodlie. Môžete chodiť celý deň v pyžame či v teplákoch a nikomu to nebude prekážať. Je to predsa váš domov a je len na vás, čo budete nosiť, hlavne, že sa budete dobre cítiť.

kočka

Nezáleží na tom, aké slová sa vám vybavia pri pojme domov. Podstatné je, aby to bolo pre vás miesto, kde sa budete cítiť dobre a kde vás absolútne nič nerozhodí. Verte tomu, že aj keď to znie veľmi ťažko, nie je to až také zlé, ako sa vám zdá. A doma je predsa vždy všetko jednoduchšie, no nemyslíte si? Tak si vyložte nohy a oddychujte.