Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Elektrický krb a jeho výhody oproti klasickému krbu

V niektorých domoch taký krb ani nie je možné spraviť. Preto šikovný ľudia vymysleli krb, ktorý je poháňaný elektrickou energiou. Jeho cena je omnoho lacnejšia aj samotná prevádzka krbu nie je drahá. Taký krb vám pomôže s vykurovaním a môžete si popri tom vychutnávať aj krásu horiacich plameňov.

krb

Aké sú výhody krbu?
1. Úspora energie.
Pokiaľ nevlastníte les alebo vám niekto neposkytne drevo tak sa vám elektrický krb oplatí viac. Nehovoriac o tom, že krb treba aj narúbať. Výhoda elektrického krbu je tá, že vám dokáže pokojne vykúriť aj jednu celú izbu. Ak vám nestačí vaše kúrenie, čo sa môže stať eko domom, ktoré nemajú radiátory, len podlahové kúrenie, dokáže vám pomôcť dosiahnuť vyššiu teplotu v dome.

2. Neprodukuje dym.
To je obrovskou výhodou voči klasickým krbom. Dym zo sebou nesie aj smrad, ktorý aj po vyvetraní priestoru zostane na záclonách, sedačke, v koberci. Elektrický krb nevytvára dym, ba práveže ak nakvapkáte zopár kvapiek do ohniska, môže vytvoriť krásnu vôňu ihličia.

3. Skoro žiadna údržba.
Záleží od toho aký krb máte, pokiaľ nemáte LED-kový krb, tak musíte vymieňať žiarovky. A pri verzií 3D OptiMyst je potrebné aj pravidelne dolievať vodu a odstraňovať vodný kameň. A možno ešte tak zotrieť prach z povrchu. Viac netreba. Pri klasickom krbe je už tých vecí viac. Musíte ho čistiť od sadzí, už len to je dosť špinavá a namáhavá práca.

oheň

5. Jeho dlhoveká životnosť.

Ak sa budete o krb starať tak ako máte, vydrží vám pokojne aj niekoľko desiatok rokov. Je to skôr dekorácia. Stačí vám len jednoduché stlačenie tlačidla na ovládači a môžete si vychutnávať ten pohľad.
6. Jednoduchá inštalácia do izby.
Pri jednoduchých elektrických krboch je vlastne potrebné len nainštalovanie na stenu a následné zapojenie do elektrickej zástrčky. Pokiaľ ste si vybrali krb s krbovou vložkou, musíte ho zabudovať do steny. Môžete ho aj do dreva, sadrokartónu a tak ďalej.