Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Domov

Celoročné aj sezónne mobilné domy

Celoročné alebo len sezónne bývanie v takzvanom mobilnom dome je na Slovensku už stále známejším riešením získania voľných priestorov za prístupnú cenu, hoci donedávna sme o týchto mobilných domoch počuli v porovnaní so západom iba zriedka. Skutočne ide o dobrú alternatívu ku klasickému bývaniu? Alebo aké výhody so sebou prinášajú tieto mobilné domy?

Drevené okno

Často sa využívajú ako sezónne rekreačné sídlo, ale v nejednom prípade aj k celoročnému bývaniu. Napríklad vtedy, ak sa chce mladý pár osamostatniť a hľadá vlastné priestory za nízku cenu. Nemusia ísť do prenájmu, ale môžu si kúpiť svoj vlastný a už zariadený mobilný dom, ktorý sa po objednávke privezie na dohodnutú adresu. Rovnako tak zas môže ísť o vhodné a úspornejšie bývanie pre ľudí na dôchodku, pre staršie páry, pre ktorých je ich súčasný byt alebo dom zbytočne veľký.

Rovnako tak sa dá doviesť na pozemok vedľa súčasného domu a môže slúžiť ako náhradné bývanie, resp. vedľajšie bývanie „pre všetky prípady“. A tiež ako bývanie pre mladé páry, ktoré chcú zostať na pozemku svojich rodičov, no pritom mať svoje vlastné súkromné priestory.

  • Ponuka mobilných domov zahŕňa najrôznejšie riešenia rôznych rozmerov, s rôznym vybavením, z rôznych materiálov a za rôzne ceny.
  • Je preto vhodné vedieť vopred účel, za akým chcete tieto vaše budúce priestory využiť.

Autokemping, park

Ako už odznelo, najznámejšie je azda ich využitie v spojitosti s víkendovým alebo sezónnym rekreačným sídlom ako súkromné miesto na oddych, ideálne ak sa dom privezie do oblasti v blízkosti prírody. Nezabúdajme však, že niektorí ľudia tieto priestory spoľahlivo využívajú aj k podnikaniu, resp. k následnému prenájmu týchto priestorov alebo k príprave a podávaniu kávy či rýchleho občerstvenia. Môže ísť o výhodné riešenie aj pre tých, ktorí hľadajú pre svoju činnosť kanceláriu alebo útulný home office.