Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Nákupy

Funkčné, estetické a ľahko udržiavateľné zábradlie.

Projektanti často riešia s majiteľmi kancelárskych priestorov alebo obchodných domov otázku vhodného zábradlia na schody, ktoré sú súčasťou mnohých stavieb. Otázka bezpečnosti je samozrejme u tohto konštrukčného prvku na prvom mieste, no zábradlie na schody v moderných stavbách musí aj zapadať do celkové štýlu interiéru a jeho údržba musí byť čo najjednoduchšia.

nerezové zábradlie

Všetky tieto požiadavky v súčasnosti spĺňa zábradlie na schody nerezové, ktoré nemá v súčte všetkých jeho kladných vlastností konkurenciu. Je maximálne funkčné, plní všetky bezpečnostné požiadavky aj vo vysokofrekventovaných budovách a jeho údržbu zvládnete aj bežným čistiacom prostriedkom. Oceňovaná je aj jeho veľmi dlhá životnosť pri zachovaní pôvodného stavu, čo je veľkým prínosom v nákupných centrách a bytových komplexoch. No aj majitelia moderných rodinných domov často siahajú po tomto zábradlí, pričom je vyhľadávaná hlavne verzia nerezovej ocele kombinovaná s bezpečnostným sklom. Takéto zábradlie pôsobí veľmi elegantne nielen v interiéri rodinných domov, ale aj v exteriéri na terasách a balkónoch, kde je tento stavebný prvok vystavený rozmarom počasia.

nerezové zábradlie

No nerezovému zábradliu a skleneným plochám neublíži ani vlhké prostredie alebo nízke teploty. Často sú zábradlia z nerezovej ocele práve na miestach, kde sú vystavované extrémnej záťaži vonkajších podmienok alebo vysokého počtu užívateľov. Preto ich môžeme vidieť napríklad na plavárňach, v akvaparkoch alebo na rušných letiskách.

Tento materiál je aj extrémne pevný, takže sa s ním veľmi ľahko pracuje. Pracovníci firiem, ktorí sa venujú inštalácii týchto prvkov si potrebujú pred ich osadením iba premerať rozmery vašich schodov alebo terasy, aby dokázali navrhnúť čo najlepšie rozmiestnenie jednotlivých prvkov. V prípade záujmu ich môžete požiadať aj o vizualizáciu vášho budúceho zábradlia, takže si ľahko vyberiete spomedzi viacerých variantov.