Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Nákupy

Naučte sa používať meniče napätia.

Dnes už aj na miestach bez elektrického prúdu môžeme pomocou vhodných elektrotechnických zariadení využívať výhody plnohodnotnej elektrickej energie. Takýmito miestami sú napríklad odľahlé chaty alebo často aj naše automobily na dlhých cestách. Takže tieto zariadenia jednoducho pripojíme k autobatérii a okamžite môžeme využívať výhody elektrickej zásuvky ako u nás doma. No meniče napätia môžu mať aj iné uplatnenie, ktoré nesúvisí s autobatériou. Veľmi praktické sú na cestách v zahraničí, kde síce máme k dispozícii zásuvky s elektrickým prúdom, no s nižším napätím ako u nás. Preto by sme nemohli využívať svoje vlastné elektrospotrebiče stavané na napätie 230V. Takými krajinami sú známe destinácie ako USA, Kanada alebo Kuba.

autobatéria

Pomocou meničov napätia dnes môžete na miestach bez elektriny využívať televízor, počítač, stolnú lampu, chladničky alebo iné elektrospotrebiče. Pre domácich majstrov bude menič napätia na chate slúžiť na spojazdnenie vŕtačky, brúsky, okružnej píly alebo obehového čerpadla. Takže prínos meničov napätia na odľahlých miestach je naozaj neuveriteľný. A to všetko vďaka dômyselnému nenápadnému zariadeniu, ktoré je však potrebné vedieť aj vhodne používať.

chata

Pri výbere meniča si musíte dávať hlavne pozor na výber správneho výkonu vášho meniča napätia. Na stránkach s týmito produktami rýchlo zistíte, že cena rastie s rastúcim výkonom meniča. Napríklad menič napätia 12v 220v 1000w je podstatne drahší ako menič s výkonom 300W. No pri výbere vhodného výkonu pre vaše použitie platia určité pravidlá. Ak plánujete, že pre vaše potreby bude postačovať výkon 500W, musíte vedieť ako často tento výkon budete potrebovať a aké spotrebiče budú z meniča napájané elektrickým prúdom. Pri bežných spotrebičoch je postačujúce dvojnásobné predimenzovanie, no pre obehové čerpadlo je nutné predimenzovať menič až 8-násobne.