Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Blokovanie aplikácii na pozadí

Ani sme sa nenazdali a vývojári nám už onedlho predstavia nový Android 9.0 ktorýsa bude niesť pod menom Android P. Od vývojárov sa dostali nové informácií ktoré sa týkajú tohto nového operačného systému.

desing

Vývojári totiž úplne zruší používať fotoaparát na pozadí. Na jednej strane to môže byť aj dobré a na druhej možno ani nie. Všetko však ale závisí od toho aké aplikácie používate na pozadí..Aplikácie ktoré majú povolenie používať fotoaparát na pozadí, môže byť veľmi nebezpečným. Najme pre tých ktorý používajú aplikácie ako sú banky, sociálne siete a vlastne všetky aplikácie v ktorých máte svoje osobné údaje.

Je totiž možné že bez vášho vedomia vás cez kameru snímaní a okradávaju Vás o osobné údaje. Pri predchádzajúcich verzia s tým Google nič neurobil a práve teraz sa Google rozhodol že pri novom operačnom systéme Android P zamedzí používať fotoaparát na pozadí.

smartphone

Samozrejme sa to priamo nemusí týkať všetkých smartphonou a všetkých Androidov ktoré poznáme. Všetko ale začína od prvotných povolení. Ak povolíte aplikáciám aby využívali funkcie na pozadí môže sa stať že prídete o osobné údaje. Preto je dobré ak si skôr ako dáte povolenie rozmyslite ktorej aplikácii dáte prístup keďže nie všetky aplikácie sú bezpečné. Napríklad ak chcete využívať fotoaparát priamo v prehliadači Google dobre zvážte ci in takéto povolenie dáte, pretože nikdy neviete či je stránka bezpečná a či môžete využívať na danej stránke fotoaparát. Taktiež to platí aj pri rôznych hrách a hlavne pri aplikáciách.

Ale o samotnú bezpečnosť sa postará aj antivírus Eset kde si môžete ustrážiť všetky poverenia ktoré dávate. Samozrejme že ak sa stane že Vám niekto smartphon ukradne a máte bezpečnostné heslo a nainštalovanú aplikáciu Eset, smartphon pomocou fotoaparátu urobí fotografiu zlodeja a následne smartphon uzamknuté a už sa do neho nedostane.