Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Krádež kryptomien v priamom prenose

Posledných pár rokov, to sú samé informácie o kryptomenách ale nielen to, pomerne dosť ľudí sa tejto novej forme obchodovania už dokázalo takmer dokonale prispôsobiť a nájsť cestu, ako disponovať skutočne slušným majetkom v digitálnej mene. No nielen, že by zbohatli a od kryptomien nachvíľu orientovali svoju pozornosť preč, ale stali sa súčasťou návykového biznisu. A preto najmä posledný rok začíname čítať o krádežiach tejto digitálnej meny, kedy zlodeji majú podobu hackerov.

hacker

Už existuje nejeden vírus, ktorý dokáže manipulovať s Vašim účtom svojvoľne, Váš digitálny majetok bez väčších problémov presunie na účet hackerov. Účinok týchto vírusov má viacero nepríjemných podôb, spomeňme napríklad prípad, kedy presúvate určitý podiel na účet človeka, s akým ste sa už vopred dohodli. Všetko máte pripravené, no cieľová adresa sa svojvoľne zmení na adresu úplne inú, Vám neznámu, no samozrejme vtedy, kedy s tým už nemôžete nič spraviť. Takto sa hacker obohatil doslova na Váš účet. Ale ako som spomenul, podobných nekalých ciest existuje v tomto smere ešte viac.

bitcoin

Pozrime sa však na prípad, kedy hacker nepozná hraníc a okradol človeka v priamom prenose.
Ian Balina je youtuber, ktorého kanál sa zaoberá práve obchodovaním, alebo operovaním s kryptomenami. V jednom živom vysielaní mu však prišla drzá správa o tom, či si je vedomý, že celý svoj majetok práve presunul do digitálnej peňaženky užívateľovi, ktorý mu túto správu odoslal. Škoda mala predstavovať hodnotu 2 000 000 dolárov. Viete si predstaviť, že Balina sa okamžite odpojil a zostal v pomykove. O hodinu sa prihlásil na Twitter a začal vysvetľovať svoju situáciu, následne žiadať o akúkoľvek pomoc.

obchod

• V poslednej dobe však prichádzajú nepotvrdené teórie, že celá krádež mohla byť iba divadlom, aby Balina nemusel odvádzať dane. Alebo bol daný hacker naozaj taký drzý či hlúpy, aby okradol človeka v priamom prenose? Osobne na túto vec názor vytvorený nemám, naozaj neviem. Čo si o tom myslíte Vy?