Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

AKO SA DOSTAŤ RÝCHLO A EFEKTÍVNE DO LIETADLA


1)  Zakúpte si letenku vopred. Môžete pri tom využiť buď online služby rôznych predajcov alebo si ju zakúpte priamo u leteckej spoločnosti, ktorou budete cestovať. Ak vám to online nákup umožňuje vytlačte si aj palubný lístok. Predložte ho pri registrácii najneskôr 30 minút pred odletom.

letiště
 
Môžete využiť aj službu mobilných palubných lístkov cez aplikácie, ktoré prevádzkuje letisko.
 
2)  Zabaľte si svoje veci dôkladne a opatrne pričom pamätajte, že na palube môžete mať len jeden kus batožiny.O tom aké má mať rozmery a hmotnosť sa informujte priamo u leteckej spoločnosti, ktorou cestujete. Urobte vašu batožinu ľahko identifikovateľnou tak, že na ňu uviažete farebnú stužku alebo použite pestrofarebný kufor.
 
3)  Na letisku musíte byť minimálne 2 hodiny pred plánovaným odletom. Ak nemáte možnosť prísť vlastným autom, využite možnosť dopravy na letisko buď taxi službou alebo hromadnou dopravou. V prípade vlastnej dopravy letisko umožňuje parkovanie pri letisku. Parkovacie služby sa dajú podobne ako letenka rezervovať online.
 
4)  Nájdite si na informačnej tabuli svoj let a podľa toho sa registrujte pri pulte. Ak máte IBA príručnú batožinu, ktorá rozmerovo aj s hmotnosťou sedí s údajmi stanovenými leteckou spoločnosťou, registrácia pri pulte nie je potrebná.
 
5)  Po prihlásení môžete hneď prejsť cez bezpečnostnú kontrolu a do odbavovacieho priestoru kde budete čakať na to kým sa otvorí brána. Počas čakania môžete využiť letiskové službyako sú darčekové obchody alebo obchody zo suvenírmi prípadne rýchle občerstvenie.

letadlo
 
6)  Nezabudnite sledovať informačné tabules letmi a po vyhlásení vášho letu sa orientujte podľa značenia aby ste bezpečne dostali do letiskového dopravného prostriedku, ktorý vás dovezie už priamo k lietadlu. Na palube sa už o vás postará letecký personál a dá vám potrebné inštrukcie.