Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Firmy

Správna pokrývka hlavy je na nezaplatenie

Šiltovku ako módny doplnok dnes už pozná snáď každý, pretože sa stala neodmysliteľnou súčasťou šatníka nie len športovcov, ale aj bežných ľudí. Okrem svojej funkčnej stránky, čo je ochrana pred slnkom, sú šiltovky vo veľkom využívané ako doplnok na obohatenie outfitu. Šiltovky od svojho vzniku prešli už kus cesty a na trhu rozhodne je z čoho vyberať. Existuje viacero typov šiltoviek v rôznych farebných prevedeniach, či motívoch a v rôznych veľkostiach, takže si na svoje prídu dámy, páni aj deti.

Vynálezcovia šiltovky rozhodne nepokladali svoj vynález za módny doplnok a ani tak na rozdiel od šiltoviek, ktoré poznáme dnes nevyzeral. S prvou šiltovkou totiž prišiel jeden americký baseballový tím, ktorému išlo najmä o funkčné využitie šiltovky ako zábrany proti slnku.

snapback šiltovka čierna

Ak si vy plánujete zadovážiť šiltovku, mali by ste vedieť, na čo pred kúpou treba myslieť. Pokiaľ zájdete do kamenného obchodu, tam si vyskúšate typ, tvar a veľkosť šiltovky, no ak nakupujete cez internet, o túto výhodu prichádzate a ľahko sa môže stať, že vám vybraná šiltovka nebude vyhovovať. Prečo?

Záleží na veľkosti a tvare šiltovky. Rozmery sa môžu v závislosti od výrobcu, či typu šiltovky líšiť, no platí, že vo všeobecnosti by mala dámska šiltovka mať obvod 54-58 cm a mužská 58-62 cm. Obvod ale nie je jediné, čo by vás malo zaujímať, pretože záleží aj na tvare vašej hlavy a výške vášho čela.

snapback a fitted šiltovka

Výber typu šiltovky je z väčšej časti estetickou záležitosťou, no je dobré vedieť, aké výhody dané typy majú. Medzi základné patrí snapback, strapback a fitted šiltovka. Prvé dve sa líšia tým, že snapback má v zadnej časti plastový pásik slúžiaci na regulovanie veľkosti a strapback má klasický textilný pásik. Na fitted šiltovke sa jej veľkosť nedá regulovať. Tvar šiltu, farba, potlač, materiál, či značka a cena sú ďalšími premennými, ktoré by ste mali pri výbere zohľadniť, aby ste boli s vaším nákupom naozaj spokojní.