Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Viac voľna pre vás

Niekomu pripadá vysokoškolský život v porovnaní s tým pracovným ako prechádzka ružovou záhradou, pre druhého je štúdium náročné. Vrcholí v období skúšok a keď sa študent dostane do tretieho ročníka, kvôli bakalárke je každý deň ako vystrihnutý z poriadneho skúškového obdobia. Koniec ničnerobenia. Len obrovská hromada kníh, aby ste z nich mohli čerpať a lepšie tak uchopiť tému. Ale vy ste si už medzitým zvykli na voľný víkend a piatkové večery v krčme? K tomu, samozrejme, aj nejaká tá brigáda, ktorej by ste sa teraz museli vzdať úplne alebo prehodiť na víkend. To nie je príliš pekná predstava. A k tomu ešte nadchádzajúce štátnice. Môcť sa tak zbaviť aspoň jednej povinnosti by ste hneď využili…

Neváhať, brať

Keď sa núka vypracovanie bakalárskej práce, nie je veľmi nad čím rozmýšľať. Hoci financie nie sú to posledné, čo študenta trápi, vysokoškolský titul je nad všetkým. To je predsa to, prečo ste tri roky viac či menej poctivo študovali. Zahodiť to teraz pre lenivosť, absolútnu neznalosť témy alebo nedostatok času je škoda.