Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Firmy

O funkčnú kanalizáciu sa postarajú profesionáli

K pohodliu prispieva množstvo technologicky zdokonalených pomocníkov, nové vynálezy a zlepšenia podmienok bežného života, ktoré súvisia s našou každodennou rutinou, kde môžeme zaradiť aj hygienu. Denne si umývame zuby, sprchujeme sa, pravidelne perieme či splachujeme toaletu, všetky tieto činnosti si vyžadujú vhodné úpravy priestoru na bývanie, napríklad napojenie na kanalizáciu.

Zásah profesionálov v pravej chvíli

Kanalizačná sieť je v súčasnosti už rozvetvená a zbiera odpad z množstva domácností či prevádzok, ktoré to potrebujú k bežnému fungovaniu. Funkčnosť však do veľkej miery ovplyvňuje jej priechodnosť a čistota potrubí, cez ktoré všetky nečistoty plynú ďalej. K tomu však nie je potrebné nič nemožné, ale obyčajné čistenie, no najlepšia je prevencia, ktorá odhalí čistenie odpadu potenciálne a skryté poškodenia či hromadenie odpadu na stenách potrubia, a k tomu slúži monitoring a trasovanie. Vykonávajú ich profesionálne firmy s vyškolenými zamestnancami a na to určenou technikou.

Odstraňovanie nánosov nečistôt z povrchu potrubia sa nazýva ja krtkovanie a má dva spôsoby: elektromechanické a vysokotlakové. Pri elektromechanickom čistení sa využívajú stroje Rigid a Rothenberger s napojenou rotačnou a vibračnou špirálou, ktorá svojimi pohybmi dokonalo odstráni časom nanesenú špinu, aby uvoľnila potrubie, a tým umožnila prietok odpadu. Špirály sa dostanú aj do ohybov v uhle 90°, takže vyčistia naozaj dôkladne. Táto metóda je vhodná do priestorov, kde by bolo zaplavenie vodou pri vysokotlakovom čistení problém.

Oceľový poklop v exteriéri

Metóda čistenia vysokým tlakom vody je považovaná za najdôkladnejšiu. Na čistenie slúži stroj od spoločnosti Rioned s 500l nádržou a hadicou, ktorej dĺžka dosahuje až 100 metrov s vymeniteľnými tryskami na konci. Tie sa dajú vymieňať podľa druhu znečistenia, aby bolo odstraňovanie nánosov dôkladné. Na odstránenie tvrdých nečistôt sa používa frézovanie, neodolá mu ani vodný kameň, korene stromov, mastnota či tvrdý stavebný materiál. Pri frézovaní je potrebné aj monitorovanie, aby bolo možné kontrolovať priebeh čistenia a dĺžku frézovania.