Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Kuriózne a tajomné miesto

Vždy som rád prečítal články, alebo pozrel videá o miestach, ktoré sú tajomné či desivé. Zrejme ste už aj Vy o takýchto miestach čosi počuli. Zvyčajne si však vydýchneme, pretože sú od nás takmer na opačnej strane sveta, každopádne sú nám veľmi vzdialené. Pri tejto téme mi však vždy ako prvé napadne jedno miesto, ktoré vo mne budí hrôzu i údiv. A možno je to spôsobené aj tým, že to miesto je neďaleko nášho domova, v Českej  Republike. Veru, veru, tie záhadné a zimomriavky spôsobujúce miesta nie sú vždy tak ďaleko, niektoré máme takmer pred nosom, čo by kameňom dohodil. O články a videá takéhoto typu sa trochu zaujímam a len tak hocičo ma už nevydesí. Ale toto miesto, ktoré opíšem, ma skutočne zaujalo. Môžeme ho nazvať ako jednu z tajomných kuriozít našich slovanských domovov. Tak dúfam, že článok vydržíte čítať až do konca.
soška anděla

 Malostranský hřbitov

Ako len začať? Tak napríklad tým najstrašidelnejším. Ide o cintorín, na ktorom nájdete okrem iného aj pomník biskupa Leopolda Thuna, ktorý rád pátral po posmrtnom živote a niektorí ho považovali za podivína. No aj napriek tomu ho ľudia mali radi a po smrti mu postavili pomník s jeho podobizňou. Socha sa modlí nad akousi knižkou. Zatiaľ na tom nič desivé nie je, až teraz. Tá knižka údajne obsahuje mená ľudí, ktorých čaká smrť. Každú chvíľu sa na tejto kamenej knihe zjavujú stále iné a iné mená. Nikto tam tie mená nepíše a stal sa nejeden prípad, kedy v nej zdravý zvedavec našiel svoje meno a skutočne, onedlho zomrel. Pritom sa jednalo napríklad o mladú a zdravú ženu. Kto mohol tušiť, že zomrie? A tak sa žiaľ aj stalo.
kovová brána

Desivo roztomilým je pomníček malého dievčatka s menom Anička Degenová. Aj jej kamenná podoba vyzerá, akoby išlo o anjelika. Traduje sa, že keď sa dievčatko narodilo, z ničoho nič sa spustila krásna hudba/ išlo o rok 1848, CD prehrávače neexistovali/. Zvedlá úroda zrazu v tú chvíľu začne rozkvitať. Nikdy neplakala a nikdy nekričala. Svojim rodičom toto malé dieťa jedného dňa vraví: „Cítim, že musím pomáhať.“ Pritom sa vraj rozpráva aj so zvieratami a je skrátka ukážkou čistého dobra. Žiaľ, keď má tri roky, nešťastnou náhodou vypadne z okna a neprežije. Vraví sa, že nastala ojedinelá chyba.
anděl strážný
Dievčatko bolo údajne anjel a na svet sa dostalo omylom. Pán Boh sa bál, aby dievčatko ľudia neskazili, tak spôsobil túto nehodu a zobral si ju k sebe späť, pretože si zaslúži krajší svet. Ak sa pri jej hrobe pomodlí dieťa, vraj mu tento anjelik splní želanie.