Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Bolesť kŕčových žíl

Koho postihujú kŕčové žily? Postihnúť môžu ženy, mužov, ale niekedy dokonca aj deti a pod týmto problémom či ochorením si najčastejšie predstavíme varixy na dolných končatinách, prípadne zo začiatku len menšie „pavučinky“, ktoré najskôr môžu pôsobiť len ako estetický problém, no ak sa nepodstúpia minimálne nejaké preventívne opatrenia či priama liečba, môžu prerásť do nepríjemných varixov. Vtedy prichádza na rad bolesť kŕčových žíl Venasum.com.

  • Ak sa s liečbou začne včas, je veľmi pravdepodobné, že takto postihnutý človek sa následne vráti do svojho plnohodnotného života bez obmedzení.

nohy, kráčanie

Konkrétne je vhodné vsadiť na vyšetrenie postihnutého miesta na nohe, a to aj pri úvodných, viac menej už estetických príznakoch. A aj tie môžu byť zradné práve v tom, že zo začiatku vás výrazne neobmedzujú, dali by sa zanedbať, ale postupne budú intenzívnejšie. A práve to je na nich zradné, hoci už aj v prvotnom štádiu je varovným signálom pocit ťažkých nôh. Čo je teda podstatné si uvedomiť, že prvotné, hoci aj menšie a iba estetické príznaky môžu prerásť do zdravotných problémov.

Táto téma sa dá ale rozhodne napísať aj optimistickejšie, pretože včasné odhalenie úvodných príznakov umožňuje funkčné riešenia, ktoré človeka bez väčších komplikácií opäť vrátia do normálneho života.

  • Dá sa teda včas zabrániť prechodu do ťažšieho štádia.

Aké sú teda na výber metódy liečby? Okrem tej ambulantnej sú v súčasnosti populárne zákroky, pri ktorých sa používa laser, ďalej napríklad použitie biologické lepidla alebo skleroterapia. Moderné zákroky sú väčšinou rýchle a bezbolestné.

doktor, lekár

Okrem toho sa ale oplatí nasledovať rôzne rady, ktoré toto riziko znižujú:

  • Chôdza či pravidelná rozcvička, nosenie kompresných pančúch, prípadne na trhu existujú aj rôzne výživové doplnky.
  • Je dôležité dávať si pozor na škodlivé faktory ako sedavý životný štýl a dlhodobé státie, fajčenie či nadváha.