Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Auto

Aké auto si v dnešnej dobe vybrať?

Auto je naozaj nevyhnutné v dnešnej dobe. Preto jeho zaobstaranie čaká snáď každého človeka. Často v rodine nie je len jedno auto, ale pre každého člena rodiny samostatné auto.
Aké kritériá je ale vhodné zohľadniť pri jeho kúpe?

  1. Naftu už radšej nie

Určite ste si všimli, že mnohé mestá prijala zákazy na vstup do nich pre dieselové motory, čiže autá, ktoré tankujú naftu. Tento trend bude podľa mňa naberať na sile, čiže sa rozšíri aj do iných menších miest. Preto ak si nekupujete auto na jednu sezónu, počítajte s tým, že v prípade nafty ho už možno potom tak ľahko nepredáte, hoci bude v porovnateľnom stave ako benzínové auto.palubná doska mercedesu.jpg

  1. Elektromobil – áno či nie?

O elektromobiloch sa v súčasnosti dosť veľa rozpráva. No, pre mňa sú dosť otázne, pretože na Slovensku stále nie je vybudovaných toľko čerpacích staníc na to, aby sme mohli väčšina obyvateľstva vlastniť takéto automobily. Spoliehať sa na to, že sa takéto stanice dobudujú je ako spoliehať sa na to, že bude dostavaná diaľnice v tom čase, v akom má byť. Nikdy nevieme, či aj nápor elektromobilov utiahne naše elektrárne, keďže nám napríklad už aj teraz dosť často v obydlí vypadáva elektrina.BMW na ulici.jpg

  1. Využitie do budúcnosti

Pri kúpe automobilu myslite aj na to, či si chcete v najbližšom období založiť rodinu alebo si chcete v aute voziť materiál na stavbu domu. Tomu treba prispôsobiť aj veľkosť vozidla. Ak plánujete rodinku, tak myslite na to, aby sa vám dali otvárať všetky dvere, pretože nakladať deti cez vodičove dvere a sedadlo nie je moc praktické riešenie.

  1. Náhradné diely

Treba myslieť aj na to, že auto sa často aj pokazí, hoci je mladšieho vydania. Cena a dostupnosť náhradných dielov v tomto prípade zohráva úlohu. Ak chcete ušetriť na náhradných dieloch, vyberte si také auto, ktoré má dostupné náhradné diely a samozrejme, snažte sa vybrať si vozidlo, ktoré je opisované ako spoľahlivé s menšou mierou kazivosti.