Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Životný štýl

Aj vás trápi samota?

Myslím si, že každý niekedy potrebuje byť sám, iba so svojimi vlastnými myšlienkami. Samota môže byť dočasná, niektorým ľuďom dokonca aj vyhovuje, avšak v každom prípade je dôležité povedať, že môže veľmi negatívne vplývať na našu psychiku a taktiež aj fyzický stav. Môže nám dokonca pokaziť aj zdravie, práve preto by sme sa pred ňou mali mať na pozore.muž sediaci na schodoch.jpg
Veľmi často sa stáva, že sa cítime opustene, ak sa presťahujeme na iné miesto, či iba zmeníme prácu. Po čase sa však udomácnime a vtedy sa už necítime zle. Avšak, niektorí ľudia počas celého svojho života cítia, že sú sami. Možno je to spôsobené len tým, že málo komunikujú, možno že sú až príliš uzavretí pred svetom. No všetci títo ľudia by sa mali mať na pozore a hneď sa dozviete, prečo.
Čo všetko vlastne taká samota môže spôsobiť? My sme si na to posvietili!
Takéto odlúčenie od iných ľudí dokonca môže spôsobiť aj poškodenie mozgu. Ak sme opustení, naše telo na tento stav môže reagovať. Zistilo sa, že v prípade takéhoto opustenia to dokonca náš mozog môže vyhodnotiť ako prebiehajúcu bolesť a týmto spôsobom sa môžeme cítiť aj v ohrození.tvár ženy.jpg
Tento pocit nám dokonca môže spôsobiť aj nekvalitný spánok. V prípade, že sa cítime odlúčení, nemáme pri sebe nikoho, o koho by sme sa mohli oprieť, sa v noci môžeme často budiť a máme plytší spánok ako ľudia, ktorí sú napríklad vo vzťahu alebo majú okolo seba ľudí, ktorých majú radi.
Náš vnútorný nepokoj dokonca môže viesť aj k predčasnej smrti. Môže nás postihnúť napríklad infarkt alebo zlyhanie srdca, či dokonca iné a horšie komplikácie súvisiace s týmto orgánom.
Aj proti tomuto nepríjemnému pocitu sa však dá zabojovať. V prípade, že aj vy pociťujete samotu, nezabúdajte na to, že všetko sa dá zmeniť. Napríklad si môžete zaobstarať domáce zvieratko, pokúsiť sa tráviť viac času so svojou rodinou a spoznávať nových ľudí. Dokonca by ste sa mohli prihlásiť aj do rôznych klubov, začať chodiť na stretnutia knihomoľov, zúčastňovať sa umeleckých kurzov. Uvedomte si, že proti samote môžete bojovať rôznymi spôsobmi a je len na vás, ktorý z nich si vyberiete. Tak nevešajte hlavu a začnite svoj boj už dnes!