Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Www

Závislosť na sociálnych sieťach

Veľa reklám a rôznych spoločností hovorí o tom ako je dnešná mládež závislá na médiách a sociálnych sieťach. No nikto vám nepovie ako závislosť nestratiť alebo sa do nej vôbec nedostať.
Ako sa zbaviť závislosti?
Všetko treba hlavne postupne a nie striktne a naraz. Závislosti sa zbavujte postupným znižovaním času stráveného na mobile, počítači a celkovo na elektrotechnike zameranej na sociálne siete a médiá.  Od osem hodín denne, prejdite na päť, neskôr na tri, potom iba na dve a neskôr na hodinu. Ak dokážete žiť iba s jednou hodinu denne pri sociálnych sieťach, už sa to nemusí považovať za závislosť. Ak to nedokážete, skúste nájsť aktivity, ktoré vám zaberú čas a vy nebudete myslieť a ani nebudete mať čas tráviť na sociálnych sieťach.sociálne siete, pomoc.jpg
 
Ako sa do závislosti vôbec nedostať?
Najlepšie je nezačať byť závislý  a mať všetko pod kontrolou. Začať sledovať koľko času trávite pri mobiloch, tabletoch, televízoroch a samotných médiách a určiť si presný stanovený čas, ktorý nepresiahnete a dodržovať ho presne. Ak si určíte hodinu tak presnú hodinu ani o minútu alebo dve dlhšie, lebo presne potom spadnete do toho, že budete na tom stále viac a viac.youtube, film, ikona.jpg
 
Najznámejšou závislosťou v poslednej dobe je závislosť  na pozeraní videí na youtube alebo ich tvorení. Menšie deti na ich pozeraní a väčšie na ich tvorení. Menšie túžia byť také ako tie väčšie a tiež natáčať videá a pri ich pozeraní sa učia ako na to, alebo ako hrať rôzne internetové hry a tie čo videá natáčajú túžia, že natáčanie videí im zaobstará budúcnosť po finančnej stránke. No tieto deti sú na tom tak závislé, že si už ani neuvedomujú, že na youtube sa dostal celý ich život vo forme videí. Začnú natáčať už naozaj všetko. Od ich rána, aké je ich prvé jedlo, následne ako sadajú za počítač a celé dni presedia pred ním, len aby dokázali prejsť do ďalšej úrovni v hre alebo ako ostatní videli ako im daná hra ide.