Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Využitie záhrady

Výhody domu oproti bytu sú súkromie, vlastné parkovanie a hlavne veľký priestor len pre vás. Všetko sú to zanedbateľné veci, Ktoré sa dajú prispôsobiť aj v paneláku. Ale pri terajších cenách bytov, je niekedy výhodnejšie postaviť vlastný dom so záhradou. Nie je nad ten pocit otvoriť dvere a vyjsť na terasu. V lete si môžete vypiť kávu na záhradnej hojdačke a vaše deti majú oveľa viac priestoru s ich hračkami ako futbalová brána či auto na jazdenie. Do záhrady tiež ľahko zmestíte bazén, alebo vírivku.  Problém však nastáva aj pre ľudí, ktorí majú radi záhradky či chovanie hospodárskych zvierat, čo na byte nie je možné.

slepice
 
Chov                           Aj keď donedávna bol v domácom chove útlm, ľudstvo sa k nemu opäť vracia. Minimálne sliepky môžete vidieť už aj pri nových rodinných domoch. Vajíčka z domácej sliepky sa nedajú ani porovnať s kupovanými. Králičie mäso sa považuje za najzdravšie. Hlavne rodiny s malými deťmi sa opäť zaujímajú o tento trend. Celkovo hocijaké mäso či hovädzie, bravčové, alebo hydina sú veľa zdravšie. V kupovaných mäsových výrobkoch sa nachádza dusitan sodný známy tiež ako rýchlo soľ, ktorý je nebezpečný pre naše trávenie, ale aj obehový systém.

koš jablek
                                             
Poľnohospodárstvo    Niekoho to záhradkárstvo baví, iní to robia kvôli bio potravinám. Mať dostatok záhrady na sadenie zeleniny je skutočne na nezaplatenie. Keď v nedeľu zistíte, že nemáte čo dať do polievky, nemusíte bežať do obchodu, ale jednoducho vykopete mrkvu či petržlen. Starostlivosť o takéto potraviny ani nie je náročná. Stačí ich polievať v období sucha.

zelenina
                                                                                      
Ovocné stromy           Dnes sa predávajú malé pozemky, kde zmestíte dom a malú záhradu. Ale ak máte priestor, určite sa vám oplatíte vysadiť ovocné stromčeky. Z úrody z jabĺk nebudete mať len jablka na priamu konzumáciu. Môžete si odšťaviť mušt, urobiť presnidávky či si dať vypáliť alkohol.