Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Domov

Spolupracujte s bytovým architektom, má to nesporné výhody

Je dosť pravdepodobné, že ak sa z pohľadu na váš interiér poradíte s bytovým architektom, zbadáte veci, ktoré ste doteraz tak jasne nevideli. Nápady na zmenu a štýlovejšie aj praktickejšie riešenie priestorov. Práve túto schopnosť má bytový architekt, vyťažiť z každého bývania a priestorov maximálny efekt, doladiť ich estetiku a možno prísť s ich funkčnejším využívaním. O to viac sú jeho služby užitočnejšie, ak ide o zariaďovanie takmer prázdneho, čerstvo zakúpeného interiéru, kde sa dá v podstate začať s „čistým výkresom“, začať navrhovať všetko pekne od začiatku.

ceruzka, plán

Spolupráca s architektom nie je iba o „klábosení pri kávičke“, každý zákazník by asi najradšej videl aj nejaké konkrétnejšie plány, výsledky a skrátka fakt, aby štýl svojho interiéru videl ešte skôr, než bude rekonštrukcia hotová. S kvalitným architektom sa toto dosiahnuť dá, dokáže vám navrhnúť dokonale prepracovaný plán, v ktorom bude možné vizuálne vidieť výsledok už vopred. A keď bude po vzájomnej dohode všetko súhlasiť, do tohto projektu sa môžete smelo pustiť.

  • Vždy je preto lepšie vedieť vykonať rôzne zmeny a úpravy ešte skôr- na papieri, než sa s náhlymi zmenami plánov trápiť už pri samotnej rekonštrukcii.

Stručné dôvody, v čom nám dokážu pomôcť odborný interiéroví architekti a aké sú ich hlavné prínosy:

navrhovanie, výkres

Tak je to hlavne odbornosť, t.j. znalosti v danom odbore na vyššej úrovni, vďaka spolupráce s ním sa dá zabrániť mnohým chybám, prípadne len mnohým nepremysleným detailom. Väčšina týchto odborníkov sa totiž nezameriava len na samotnú estetiku a to, ako veci budú vyzerať, ale myslia pri tom aj na praktické a funkčné hľadisko bývania. Dokážu sa prispôsobiť vizuálnym požiadavkám, no upozornia vás, ak by nejaké z vašich predstáv mohla mať nedomyslené následky.

V neposlednom rade je výhodou aj to, že týmto spôsobom ušetríte kopec času, ktorý by ste v opačnom prípade museli venovať študovaním magazínov, diskusných blogov na internete a podobne.