Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Novinky v kinách

Voľný čas každý trávi podľa toho, čo ho baví, zaujíma či v čom sa chce zlepšiť. Množstvo ľudí však po príchode z práce nemá čo na robote a preto hlavným koníčkom väčšiny ľudí je pozeranie filmov. Doma si filmy môžeme pozrieť na rôznych kanáloch či online na internete. Na internetových portáloch ako bombuj či teevee nájdeme už aj množstvo noviniek, ktoré ešte ani nedohrali v kinách. Pri návšteve filmu v kinách však ide o realistickejší zážitok, kde si užívate ozvučenie, obrovské plátno a množstvo dobrého jedla a nápojov. Preto aj v dnešnej dobe sú kinosály plné a horúce novinky bývajú často vypredané. Načo sa môžete tešiť najbližšie mesiace? 

popcorn
 
Captain Marvel          Medzi najnavštevovanejšie filmy v dnešných dňoch patrí Kapitán Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversovej, ktoré sa stala jednou z najmocnejších super hrdiniek sveta. Práve táto super hrdinka s malou skupinou spojencov sa ocitne v konflikte medzi dvoma mimozemskými rasami.
 
Dobrá smrť                 Životopisný dokument  z dielne Tomáša Krupu s názvom Dobrá smrť je opisom života nevyliečiteľne chorej Janette, ktorá sa rozhodne pre dobrovoľnú, lekárom asistovanú smrť. Kde žije jej to zákony neumožňujú, preto sa rozhodne vycestovať do Švajčiarska. V deji sú pútavo zainteresované aj životné príbehy jej najbližších.

kino
 
Ženy v behu                Ženy v behu je komédia z Českej republiky od režiséra Martina Horského. Tešiť sa môžete na herečky ako Zlata Adamovská, Tereza Kostková, či Veronika Kubarová. Ide o ženy, ktoré sa neboja vybehnúť napred šťastiu. Hlavná hrdinka je rozhodnutá splniť svojmu manželovi želanie a zabehnúť maratón. Matka troch dcér v tom zatiaľ nevidí žiaden problém. 42 kilometrov plánuje rozdeliť na 4 časti a trasu tak zdolajú ako rodinnú štafetu. Dcéry však majú úplne iné starosti ako beh. Najstaršia dcéra má každodenné problémy so svojimi synmi, prostredná Bára túži po dieťati, lenže zatiaľ nenašla pravého otca a najmladšia Kačka síce chlapa má ale ten je ženatý.