Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Nákupy

Moderné posuvné sklenené dvere

Modernizácia neobchádza ani sféru interiérového dizajnu, či dizajnu budov ako takého. Ľuďom čoraz viac záleží na pomere kvality a ceny, no zároveň berú pri zariaďovaní svojich príbytkov, kancelárií, či iných priestorov do úvahy aj praktickosť a estetickosť. Preto sú posuvné sklenené dvere jednou z najobľúbenejších dizajnových vychytávok, ktoré dokážu splniť každého očakávania. Okrem toho, že sú moderné a štýlové, sú tiež tiché, vizuálne zväčšujú priestor a dovoľujú voľný prechod svetlu, čím sú správnou voľbou ako z estetického, tak aj z praktického hľadiska.

posuvné sklenené dvere

Nemusíte sa viac báť hlasného zatvárania dverí vplyvom prievanu, ani nepríjemných nárazov do kľučiek, či sťaženého manévrovania okolo otvorených dverí v menších priestoroch. Sklenené posuvné dvere sú vyrobené z bezpečnostného skla, takže z hľadiska bezpečnosti nemusíte mať obavy, pretože toto sklo má vysokú odolnosť. Podľa vašej preferencie si môžete vybrať číre, matné-pieskované, alebo vzorované prevedenie skla. Číre, alebo priehľadné sklo je výbornou voľbou, ak chcete opticky prepojiť priestor a ak si želáte mať väčší pocit súkromia pieskované dvere vám ho umožnia. Tieto dvere sú osadené v otvore na ne určenom a siahajú od zeme až tesne pod strop, pričom ich šírku si môžete zvoliť sami.

sklenene-dvere-posuvne

Dôležitým aspektom, ktorý treba pri rozhodovaní sa ohľadom inštalácie sklenených posuvných dverí zohľadniť, je návrh stavebných otvorov v priestore, kde chcete dvere použiť a tiež nosnosť stien, podlahy a stropu, čomu sa môže prispôsobiť kotvenie dverí. Ak vám nestačia obyčajné sklenené dvere, môžete si nechať na sklo aplikovať rôzne motívy, či grafické prvky pomocou pieskovania, grafickej fólie, alebo tlačou priamo na sklo. Podľa typu dverí si môžete tiež vybrať rôzne kľučky, či iné doplnky. Jedinou nevýhodou týchto dverí je, že na rozdiel od bežných dverí ich pravdepodobne budete musieť raz za čas utrieť, nakoľko na nich môžu byť viditeľné stopy po dotyku.