Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Nákupy

Moderné fasády

Pri stavbe rodinného domu častokrát neriešime inú možnosť ako postaviť dom z tehly alebo si zvolíme drevodom. Na stavbe samozrejme necháme otvor na okná. Po dokončení stavby domu je na rade fasáda. Pri fasáde začína kolotoč výberu štruktúry a tiež farby, ktorá bude váš vysnívaný dom zdobiť aj niekoľko rokov. Máme však 21. storočie a ako všetko naokolo aj fasády idú s dobou. Dnes je možnosť vybrať si fasádne systémy aj úplne iné ako ich poznáme.

hliníková fasáda

Hliníkové fasádne systémy.

V prípade veľkých objektov ako sú hotely, banky či rôzne kancelárske priestory nie je žiadnou novinkou, že tieto budovy sú celé presklené. Ide o modernú architektúru a to si uvedomujú aj viacerí návrhári. Mnohí poprední tvorcovia navrhujú rôzne autosalóny či veľké haly v presklenom duchu. Množstvo okien na objekte je moderná záležitosť. Má to však aj svoje výhody. Získate presvetlený priestor. Do miestnosti sa vám dostane veľké množstvo slnečného žiarenia. Pri presklených budovách máte tiež pocit otvoreného konceptu. Cítite sa súčasťou exteriéru a pritom nestrácate svoje súkromie.

hliník

Hliníkové fasády však nie sú výnimkou ani v prípade rodinných domov. Čoraz viac novostavieb rieši svoj projekt s veľkým počtom veľkoplošných okien. Presvetlená obývačka pôsobí dizajnovo a luxusne. Hliníkové fasády majú aj dlhú životnosť a zabezpečujú výbornú izoláciu. Nie je potrebná náročná údržba a hliník je aj skvelým izolantom. Dokážete ušetriť financie na zníženej spotrebe nákladov na energie. Tieto moderné fasády v dnešnej dobe začínajú svoju veľkú púť. Sú budúcnosťou modernej architektúry a my sa s nimi budeme stretávať na novostavbách čoraz častejšie. Ak vás hliníkové fasádne systémy zaujali a takýto štýl by ste radi videli aj na svojom dome navštívte stránku lmmont.sk, kde sa o systéme hliníkových fasád a vhodnom riešení dozviete oveľa viac.