Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Minulosť nemá byť záťažou

„V spomienkach si urobte občas poriadok. Vymeťte zbytočné, spáľte chmúrne, oprášte príjemné a vyleštite radostné zážitky svojej minulosti“ (Anatole France). Veľmi pekný citát, ktorý vystihuje podstatu našich spomienok a našej minulosti. Naša minulosť je to čo nás urobilo takými akými sme práve teraz. Všetky zážitky v nás zanechávajú určitú stopu, ktorá z nás utvára osobnosť akou sme. Veľmi podstatné je aby sa minulosť nestala niečím čo nám bude kaziť prítomnosť. Človek je šťastný len ak žije v prítomnosti. Všetko čo sa udialo v našej minulosti je už za nami, práve preto sa cez to musíme preniesť a nechať to ísť.

hodinky

Ako na to ?

V prvom rade je dôležité sa z minulosťou zmieriť a prijať ju. Musíte prijať skutočnosť, že to čo sa v minulosti stalo už nezmeníte. Jediné čo môžete urobiť je poučiť sa z minulých chýb a snažiť sa ich v budúcnosti neopakovať. Je to najrozumnejšie čo môžete urobiť pre seba a pre svoj život.
Ďalšou dôležitou vecou je zbaviť sa „otravnej“ myšlienky, ktorá nás neustále núti sa vracať k danej situácii. Ako to teda spraviť? Úplne jednoducho! Stačí ak si určíte, kedy sa danými myšlienkami budete zaoberať. Napríklad si vyčleníte čas každý večer zopár minút a vtedy si danú myšlienku preberiete. Takto vždy keď príde myšlienka si ju „odložíte“ na neskôr. Väčšinou sú to úplne nepodstatné veci a možno do večera na to už aj zabudnete. Takto si vytvoríte návyk a naučíte sa nepríjemne myšlienky odkladať. Jednoducho sa k ním vrátite keď budete mať chvíľku času a rozumne si ich zdôvodnite a preberiete.

mobl

Aký bude výsledok?

Výsledok sa dostaví už za pár dní a sami pocítite, že sa cítite lepšie a nič vás neťaží. Ak to nepôjde hneď, napriek tomu sa nevzdávajte a skúšajte to znovu. Výsledok za to stojí! Bude veľmi príjemný. Naša myseľ je veľmi zložitá a prebieha v nej mnoho procesov. Mnoho psychológov sa venuje podobným záležitostiam a radí ako sa s nimi vyrovnať.

žena

Pár slov na záver…

Využime aj tie najkratšie okamihy. Tešme sa s prítomností a malých radostí. Ako sa pominul tento rok, tak sa pominie aj náš život a potom si povieme: Je po ňom! Nestrácajme, teda čas. „Čoskoro nám zažiari večnosť“.