Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Nákupy

Chcete niečo zmeniť?

Viete, čo som vo svojom živote chcela úplne najviac na celom svete? Vždy, už odkedy si pamätám, som chcela byť štíhla. Nie len tak hocijako. Chcela som vyzerať presne takisto, ako vyzerajú modelky v časopisoch. Bolo mi jasné, že je veľmi nepravdepodobné, že tak budem vyzerať. Nemala som na to žiadne predispozície. No napriek tomu som skutočne verila a dúfala. Keď sa mi v škole začali posmievať, že som bacuľka, veľmi to zabolelo. Myslím, že každé jedno dieťa zabolí, keď mu to niekto povie. A ženu obzvlášť.

cvičení

Keď som bola staršia, bolo mi jasné, že byť štíhla nemám vo svojich génoch. Stačilo, keď som sa pozrela na celú moju rodinu, ktorá bola trochu pri sebe. No aj tak som chcela búrať stereotypy a byť tou výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Byť jednoducho tou osobou, ktorá bude mať primerané množstvo kíl a nebude sa za seba musieť hanbiť na kúpalisku. V každom prípade bolo fajn, že som mala odhodlanie. Nevedela som však, ako na to.

Aj keď sa mi za moje rozhodnutie neposmievali, vedela som, že mi nedávajú veľkú šancu. Dala som sa teda na rychle chudnutie. Držala som drastickú dietu, chodila som neustále cvičiť a kilá začali neustále klesať. Čo sa stalo? Zložila som sa. Jednoducho to moje telo naraz nevydržalo a ja som odpadla a skončila na dva týždne v nemocnici. Bolo mi jasné, že takto https://slovniky.lingea.cz/nemecko-cesky/obzvl%25C3%25A1%25C5%25A1%25C5%25A5 to teda asi nepôjde. Zdravie mi bolo prvoradé, preto mi bolo jasné, že na to budem musieť ísť postupne a vyhnem sa aj zdravotným problémom, ale aj jojo efektu.

jahody

Začala som teda s inou dietou, ale zároveň aj s ľahkým cvičením. Stále som toho robila viac, ale postupne a dokonca som začala zhadzovať kilá aj tým, že som sa spoľahla na rôznych iných pomocníkov. Napríklad som začala piť zelenú kávu, ktorá berie chuť do jedla. Neverila som tomu, ale skutočne sa mi to podarilo. Zrazu som proste začala zhadzovať a šlo to akoby samo od seba. Nikdy som so sebou nebola spokojnejšia.