Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Nákupy

Aké zábradlie na balkón? Zvoľte populárnu nerez

Predstavte si balkón bez zábradlia. Takejto predstave sa radšej chceme vyhnúť a niekomu by z nej možno zostalo na zvracanie. Upokojme sa preto myšlienkou- že sa na balkóne môžete oprieť o pevné, odolné a zároveň estetické nerezove zabradlie.

A prečo práve táto možnosť? Respektíve prečo práve takéto prevedenie a tento materiál?

Tak najskôr preto, že ide o dlhodobo populárnu možnosť súčasných spotrebiteľov, s ktorou získate všetko podstatné- dizajn, odolnosť, pevnosť a dlhú životnosť. Nevravíme tu teda len o nejakom trende a móde, ale o skutočne podstatných vlastnostiach, ktoré sa spájajú práve s nerezovým zábradlím.

záclony, balkón

Dôležitým bodom pri výbere správneho zábradlia je teda hľadieť na to, z akého materiálu je vyrobené. Hlavné výhody a vlastnosti nereze sme v stručnosti spomenuli, no hodí sa ešte dodať, že tento typ zábradlia si vďaka svojej odolnosti pýta len minimálnu, skutočne jednoduchú a nenáročnú údržbu, stačí ho pretrieť utierkou a v prípade záujmu používať špeciálny prostriedok, aby si nerezová oceľ uchovala svoj lesk. Inak vravíme o špeciálne upravenej oceli, ktorá sa v stavebníctve využíva napríklad k tomu účelu, resp. k výrobe zábradlia, ktoré spoľahlivo odoláva exteriérnym podmienkam, dlho vydrží a od svojho majiteľa nevyžaduje žiadnu extra starostlivosť.

  • Jednoduchá starostlivosť a vyššia životnosť nerezovej ocele je napríklad jej podstatnou výhodou oproti inej populárnej voľbe- dreveným zábradliam.
  • Estetika a modernosť dizajnu nerezových zábradlí je zas výhodou oproti tým klasickým ťažkým kovovým možnostiam, ktoré už pomaly ale isto vychádzajú z módy.

dom, balkón

Samotný dizajn nerezového zábradlia sa dá pritom ešte podstatne vylepšiť, minimálne čo sa týka jeho výzoru a elegancie. Využiť sa k tomu dajú sklenené výplne, v takom prípade ide o skutočne trendovú možnosť, s akou sa dá výrazne vylepšiť celkový feeling z daného prostredia. Balkón akoby chytil nový dych a prešiel viditeľnou inováciou.