Formix

Sme v strehu a neunikne nám ani ten najmenší detail. S našim pokrokovým online magazínom, na tom budete rovnako. Neprehliadnite žiadnu z aktuálnych udalostí.

Koníčky pre tých, čo koníčky nemajú

Kto z nás v detstve nemal rád detské hračky ? Jeden miloval stavebnice, iný mal rád autá a ďalší mal najradšej hlavolamy. Napríklad Rubikova kocka opantala národ v istom období. Malí, veľkí, mladí starí, dievčatá, chlapci- každý jeden jej podľahol.
Niekto v detstve zbieral známky, iný odznaky. Hitom boli aj modely autíčok. Spolužiak zbieral zápalkové škatuľky a rôzne druhy kamienkov. Dnes je z neho uznávaný geológ.

padák

Mnohí sme radi čítali a čítame knihy v klasickej papierovej forme. Je to záľuba na celý život. Keď dostanem novú knihu, okamžite sadám a nevnímam svet. Celú izbu mám plnú kníh.
Niekto miluje rastliny. Kaktusy, orchidei, citrusy, bonsaje. Nemusí to byť táto exotika. Niekto je spokojný s rastlinkami v záhradke. Ani si neuvedomuje, že je to jeho záľuba.

čtení

Množstvo ľudí lúšti krížovky, robí Sudoku alebo maľované mandaly. Aj to je záľuba. Aj to je koníček. Nie je úžasné sadnúť si s dobre zastrúhanou ceruzou a chvíľku sa ponoriť do tvorby mandaly, ale vyriešiť krížovku ?
Záľuby a koníčky má veru každý. Každý jeden človek niečo robí vo voľnom čase radšej. Ak nič iné tak aspoň pozerá televízne programy- športové alebo prírodopisné. Veľa ľudí pozerá seriály. Pre niekoho je záľubou pozerať nablblé programy tipu Farma. Aj to je záľuba. Proti gustu- žiaden „ dišputát“.
Niekto chová rybičky, niekto sa stará o mačku, psíka, alebo korytnačku či škrečka. Aj to je koníčkom množstva ľudí.

známky

Kedy sa záľuba mení na koníček ? Vtedy ak si k danej problematike sme ochotní kúpiť napríklad knihu, prečítať rôzne články, rozširovať zbierku aj množstvo vedomosti. Je to vlastne vyššia úroveň záľuby.
Prečo je potrebné mať koníčky ?
Koníčky nás nielen obohacujú, ale robia náš život krajším. Vieme si pri nich oddýchnuť. Nepoznáme slovo nuda. Pri každej voľnej chvíľke si vieme svoj koníček užiť. A tak to má byť. Život človeka má byť pestrofarebný.